Jaunumi

Tiešsaistes izrāde "Taņas dzimšanas diena WEB" iekļauta programmā "Latvijas Skolas soma"

Ģertrūdes ielas teātris piedāvā tiešsaistes izrādi "Taņas dzimšanas diena WEB" programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros. Izrāde notiek pēc pieprasījuma, iepriekš sazinoties ar teātri.

Ja skatītāji nevar nākt uz teātri, teātris nāk pie skatītājiem. Piedāvājam izrādes “Taņas dzimšanas diena” tiešsaistes versiju, joprojām sanākot visiem kopā pie gaviļnieces Taņas svinību galda un daloties atmiņās, tikai šoreiz – virtuāli.

Kā notiks izrāde?
- Lai piedalītos izrādē, nepieciešams lejupielādēt programmu Zoom (https://zoom.us/download) un pēc tam reģistrēt savu profilu (Sign Up Free, loga apakšā labajā pusē, atverot programmu). Iesakām to izdarīt vismaz stundu pirms izrādes sākuma. 30 minūtes pirms izrādes sākuma mēs nosūtīsim personalizētu saiti uz kontaktpersonas epastu. Izmantojot šo saiti, varēsiet pievienoties izrādei programmā Zoom.
- Šoreiz par svinību galdu un svētku atmosfēru katram jāparūpējas pašam – sagatavojiet ko garšīgu (tie, kas Taņas jubilejās jau bijuši, zina, ka viņa pati iecienījusi rasolu un gatavo labākās ķilavu maizītes) un ielejiet sev glāzi dzirkstošas limonādes.
- Rekomendējam izrādi skatīties, izmantojot datoru, nevis telefonu; tāpat arī pirms tam pārbaudīt, vai strādā kamera un mikrofons, lai izrādes laikā tiktu redzēts un dzirdēts un varētu godam piedalīties “Taņas dzimšanas dienas” svinībās.
- Vēršam uzmanību, ka skaņas un attēla kvalitāte ir atkarīga no Jūsu interneta pieslēguma, to diemžēl mēs nevaram ietekmēt.
- Ja pašizolāciju nepārlaižat viens, droši sauciet pie datora ekrāna arī citus mājiniekus un beigās visi kopā ar mums saskandiniet un uzdejojiet. Uz tikšanos datora ekrānos!

Par izrādi

Skatītāji tiek aicināti kļūt par ciemiņiem gaviļnieces Taņas dzimšanas dienas svinībās. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē, sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros.

TV raidījuma "900 sekundes" sižets par tiešsaistes izrādi skatāms šeit
LR1 sižets par izrādi pieejams šeit.