Jaunumi

Novembrī ĢIT un viesizrādē Ventspilī “Spēlmaņu nakts” balvai nominētā izrāde “Nelabā roka”

Novembrī skatītāji tiek aicināti uz izrādi “Nelabā roka”, kas nominēta 2019./2020. g.s. “Spēlmaņu nakts” balvai kā Gada izrāde pusaudžiem. 4. novembrī plkst. 19.00 izrāde tiks spēlēta Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, savukārt Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī to iespējams noskatīties 6. novembrī plkst. 15.00 un 9. novembrī plkst. 19.00.
Biļetes uz viesizrādi Ventspilī var iegādāties: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/85036
Biļetes uz izrādēm Rīgā pieejamas: https://biletes.git.lv/

Amerikāņu dramaturga Roberta Askinsa humora pilnā luga, ko iestudējis režisors Kārlis Krūmiņš un LKA Leļļu teātra aktierkursa 2019. gada absolventi, spēlējas ar domu, ka cilvēkā ir kaut kas no labā un kaut kas no ļaunā, bet normāli būtu, ja abas šīs puses atrastos sabiedrībā pieņemtiem priekšstatiem atbilstošā līdzsvarā. Askinsa darbs 2014. gadā saņēma balvu kā gada labākā “Off-Broadway” luga. Vēlāk tā iestudēta arī Brodvejā un Londonā. Londonas iestudējums nominēts Tonija balvai piecās kategorijās, tai skaitā – gada labākā luga.

Kāda teātra pulciņa jaunieši gatavo leļļu teātra priekšnesumu, līdz viena no lellēm atdzīvojas un sāk neadekvāti uzvesties. Rupji runājošā lelle saka visu, kas tai ienāk prātā, pārsteidzot ne tikai skolasbiedrus un skolotāju, bet arī pašu lelles vadītāju. Lelle pārkāpj jebkādas robežas, ievelkot arī pārējos lugas tēlus afērā, kurā atšķirības starp labo un ļauno ir visai izplūdušas.