Prieks prieku mīl (Čehija)
  • Piektdiena 12. maijs 2017
  • 19:00   20:20
  • Ģertrūdes iela 101a
  • Čehu ar subtitriem latviešu valodā

Vieta

Ielādē karti ...
Slēpt aprakstu

"Virs zvaigznēm garlaicībai jāmīt.
Mēs to pārvarēsim, jā, mēs kādudien pārvarēsim garlaicību. Hip-hip urrā tā ir atnākusi, saki draugiem, lai tie sanāk. Ar stilu
tu uzvarēsi dzīves smagumu.”

Mēs dzīvojam tādā sabiedrībā, kurai laiku pa laikam nepieciešams “atslēgties” no ikdienas un kura tīko piedzīvot “kaut ko īpašu”. Ne katra diena ir dzīres, un vairākām dienām ir jāpaiet, lai pienāktu ilgi gaidītā piektdiena. Ko un kāpēc mēs svinam? Ballīte - vai tas ir laiks, kad mums vairs nav garlaicīgi? Kas ir tas katalizators, kas mums nepieciešams, lai justos jautri? Vai mums vispār nepieciešams izbēgt no ikdienas? Un uz kurieni tad?

Izrāde “Prieks prieku mīl” ir čehu teātra kolektīva D’EPOG (www.depog.com) autordarbs, kurā apvienoti fiziskā teātra, drāmas un performances mākslas elementi. Iestudējums pēta svinību un svētku funkciju mūsdienu sabiedrībā, cilvēku spēju vai nespēju piedalīties svinībās, priecāties, dalīties, piedzīvot svinēšanas fenomenu komunālā un kolektīvā līmenī.

Izrāde čehu valodā ar subtitriem latviešu valodā.


Režija: Lucia Repašska
Dramaturģija: Matiašs Dlabs
Telpa un kostīmi: Matejs Sīkora
Aktieri: Raģims Brihta, Zdeņeks Polāks, Janeta Prokešova, Zuzana Smutkova

Ilgums: 1h 20min

D'EPOG
Teātra kolektīvs D’EPOG ir eksperimentālā teātra mākslinieku grupa no Brno, Čehijas, kura savu pirmo pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā. Kolektīvs savas aktivitātes īsteno pēc teātra laboratoriju principa, radot darbus, kas žanra ziņā robežojas ar dramatisko un fizisko teātri, performanču un multimediālo mākslu. D’EPOG darbos liels uzsvars tiek likts uz skatītāja lomu un viņu interpretācijas brīvības lielumu. Lai liktu skatītājam paplašināt savas uztveres robežas, kolektīvs eksperimentē ar dažādām skatuves telpas variācijām.

Izrāde ir tapusi ar Brno pašvaldības, Slovākijas Kultūras ministrijas un Starptautiskā Višegradas fonda finansiālu atbalstu. Viesizrādi organizē Latvijas Kultūras akadēmija ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri.

Biļešu cenas: 9 EUR / 5 EUR

Vairāk informācijas:  WWW.GIT.LV

Biļešu izvēle

Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu pirkt biļetes. Ienākt

Saistītās izrādes